Setline Ofis Mobilyaları

Ertuğrul Bey, bize firmanızın ticaret hayatına girişinden ve kuruluş amacından bahseder misiniz?

Set Mobilya 2004 yılında, ofis mobilyası üretmek amacıyla kurulmuştur. Teknolojiyi kaliteye yansıtabileceğimiz bir tesis kurmayı hedeflediğimiz için, kapasiteli makinelerle işe başladık. Bunun sonucu olarak ilk yıllarda makine parkurumuzun atıl kalmaması için fason üretimler yaptık. Yine aynı sebeple yer seçimini, mobilya sektörünün kalbi diye tanımlayabileceğimiz İkitelli-İstanbul olarak belirledik. Bugün baktığımızda da yanılmadığımızı görüyoruz.

Üretim tesisleriniz ve ürün yelpazeniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

Üretim tesisimiz genel olarak bilgisayar destekli makinelerden oluşuyor. Toplam 2.000 m2 kapalı alan içerisinde daha çok Homag grubu makine parkurumuzla teknolojiyi kaliteye dönüştürüyoruz dersek sanırım abartmış olmayız. Ofiste gerek yönetici gerekse personel mobilya ihtiyaçlarının tamamını karşılayabilecek düzeyde ürünlerimiz çeşitlenmektedir. Tarz olarak ürünlerimizin tamamı modern ve kreatif ürünlerdir.

Üretimde dikkat ettiğiniz kriterler nelerdir?

Mükemmele giden yolun bir alanda uzmanlaşmaktan geçtiğini biliyoruz. Biz de müşterilerimiz de mükemmeli istiyoruz. Bu sebeple prosesin her aşamasındaki kalite sorgusu bizim için çok önem taşıyor. Ayrıca tasarımlarımızı yaparken, adeta imalat kıstasımızı yok farz ederek, özgür bir zihinle ortaya koyuyoruz. Üretim şartlarımızı zorlamak başarımızın olmazsa olmazlarındandır.

Sektördeki başarınızı neye borçlusunuz?

Sadece teknoloji değil, özgür bir zihinle tasarım aşamasına başlıyor olmak sanırım başarımızın sırrı. Bununla bitmediğini de elbette biliyoruz. Sınırı olmayan ender şeylerden biri de başarı değil midir? Başarı hangi kriterlerle sorgulanmalı? Bizim kriterimiz, insanların ürünlerimizi gördüklerinde yüz ifadelerindeki hayranlıktır. Bununla karşılaşmak bence en büyük başarı.

Set Mobilya olarak hedefleriniz nelerdir?

Firmamızın markası olan Setline ile amacımız monotonlaşmış ofis tasarımlarının aksine, sıra dışı çizgilere sahip, katma değeri yüksek tasarımlar yaratmaktır. Bulunduğumuz dijital çağda dünyanın iyice küçülmesiyle birlikte hedef pazarımızda sadece Türkiye değil diğer ülkeler de bulunmaktadır. Setline olarak sıra dışı konseptimiz ile klasik ofis tasarımlarına yepyeni bir bakış açısını önce Türkiye’de sonra dünya pazarında oturtmak birincil hedefimizdir.

Kaynak: Gentaş Grup Orman Ürünleri Sektörel Dergisi 2015